حادثه منا در حج امسال 1394 - hadese mena 2015

hadese mena 2015 - حادثه منا در حج امسال 1394صندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:766


حمید محمدی معاون حج عمره و عتبات سازمان حج و زیارت  با اشاره به آخرین وضعیت حادثه‌دیدگان ایرانی حادثه منا اظهارکرد: بر اساس آخرین آمارها تعداد قربانیان ایرانی این حادثه به 144 نفر افزایش یافت. ضمن این که همچنان 323 نفر از زائرین مفقود و 85 حاجی دیگر در بیمارستان‌های سعودی و ایرانی بستری هستند.

وی افزود: از همان لحظات اولیه حادثه 6 کمیته برای رسیدگی به وضع حجاج ایرانی تشکیل شد که مهم‌ترین کمیته، کمیته جستجوی مفقودین در قالب 10 تیم بود که به شهرهای مختلف از جمله طائف و جده اعزام شدند و اتاق به اتاق و تخت به تخت بیمارستان‌ها را برای مجروحین ایرانی جستجو کردند.

محمدی ادامه داد: تیم دوم کمیته مربوط به شناسایی و انتقال اجساد، کمیته سوم، کمیته اطلاع‌رسانی، کمیته چهارم کمیته آمار و اطلاعات، کمیته پنجم تیم حقوقی و کمیته ششم تیم تحقیق و بررسی است که همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

معاون حج عمره و عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: کمیته جستجوی مفقودین تاکنون یک دور تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را جستجو کرده‌اند و همچنان در حال بررسی مکان‌هایی است که احتمال می‌رود مجروحین ایرانی در آنجا حضور داشته باشند.