شخصیت شناسی با هندسه - شخصیت شناسی با هندسه

شخصیت شناسی با هندسه - شخصیت شناسی با هندسهصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:215

شخصیت شناسی با هندسه! چه شکلی از هندسه را دوست دارید
1. منحنی؛ خلاق و هنرمند : خلاقیت در این قبیل افراد موج می‌زند و اغلب اوقات كارهای جدید و متفاوتی را ارائه می‌دهند. نظم و ترتیب برای‌شان كسالت‌آور است و اگر تكلیف را برای آنها در نظر بگیرید، ایده‌های خوب و مشخصی را برای آنها ابداع می‌كنند. زمینه‌های هنری مختلفی در این افراد دیده می‌شود و می‌توانند در هنر پیشرفت خوبی داشته باشند. به همین دلیل اگر می‌بینید که به شکل‌های خط‌کشی شده هندسی علاقه‌ای ندارید و اشکال منحنی را می‌پسندید باید بدانید محدودیت خلاقیت شما را نابود می‌کند. پس سعی کنید از این ویژگی برای رشد و پیشرفت‌تان بهره ببرید و خودتان را محدود نکنید. در صورتی که می‌بینید افرادی مایل به کارهای خلاقانه نیستند با آنها همکاری نداشته باشید؛ چون احتمال دارد دلزدگی و کسالت‌بار بودن آنها به شما هم منتقل شده و انگیزه‌تان برای خلاقیت نابود شود.

2. مستطیل؛ عاشق نظم و ترتیب : اصولگرایی مشخصه بارز این افراد است. آنها نیز نظم و ترتیب را دوست دارند ولی آن را بیشتر از طریق سازماندهی‌های دقیق اجرا می‌كنند. به طور مثال ممکن است برای انجام کارها جدول زمان‌بندی درست کنند و بدانند در هر ساعت از روز قرار است چه کاری را دقیقا انجام دهند.
این امر سبب می‌شود كه راه‌های مناسبی را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسی كنند. اگر وظیفه‌ای را به این اشخاص محول ‌كنید، ابتدا آن را به خوبی سازماندهی می‌كنند تا اطمینان یابند كه به‌طور اصولی اجرا خواهد شد. نکته مهم اینجاست که گاهی گروهی از این افراد برای ایجاد نظم و ترتیب بیشتر از والد درون‌شان کمک می‌گیرند و مدام به دیگران دستور می‌دهند. این کار ممکن است با ناراحتی اطرافیان همراه شود و محبوبیت عاشقان نظم و ترتیب را کم کند. از این رو بهتر است با رفتاری بالغانه چنین درخواستی را از اطرافیان داشته باشید و مدام امر و نهی نکنید.

3. دایره؛ اجتماعی و خوش‌مشرب : چنین افرادی اجتماعی و خوش‌صحبت هستند، هیچ لحن خشنی ندارند و امور را به وسیله صحبت كردن درباره آنها تحت كنترل خود درمی‌آورند. ارتباطات اولین اولویت آنها در زندگی است. مطمئن باشید اگر وظیفه‌ای به آنها محول شود، آنقدر درباره آن صحبت می‌كنند تا هماهنگی لازم ایجاد شود. این را هم بدانید که دایره یکی از کامل‌ترین اشکال هندسی است و افرادی که این شکل را انتخاب می‌کنند میل به کمال‌طلبی هم در آنها دیده می‌شود. بیشتر دوستداران این شکل هندسی افرادی برونگرا هستند و در موقعیت‌های مختلف سعی می‌کنند خودشان را فعال و پرانرژی نشان دهند. بهتر است به آنها اجازه دهید خودشان را نشان دهند و فرصت صحبت کردن را در اختیارشان قرار دهید.

4. مثلث، هدف‌گرا و با برنامه: اشخاصی كه شكل مثلث را انتخاب می‌كنند، هدف‌گرا هستند. آنها از برنامه‌ریزی قبل از انجام كارها لذت می‌برند و به طرح موضوعات و برنامه‌های بزرگ و بلند‌مدت تمایل نشان می‌دهند اما ممكن است جزییات را فراموش كنند. اگر كاری را برعهده آنها بگذارید، ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه‌ریزی كار را آغاز می‌كنند. این طرز فکر سبب می‌شود رسیدن به هدف برای دوستداران مثلث نسبت به سایرین ساده‌تر باشد. نکته دیگر این است که به مثلث‌دوستان توصیه می‌شود اهداف‌شان را به سه دسته بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت تقسیم کنند تا دستیابی به آنها ساده‌تر باشد و با شکست و ناکامی همراه نشود.

 5. مربع؛ آرام و محافظه‌کار: افرادی كه شكل مربع را انتخاب می‌كنند كسانی هستند كه در یك محیط پایدار بیشترین احساس آرامش را دارند و مسیر كارهای‌شان كاملا واضح است. چنین اشخاصی محافظه‌كارند و دوست دارند همه چیز مرتب و منظم باشد. بی‌نظمی دشمن آسایش و راحتی این افراد است و وقتی از خط‌کشی‌های زندگی خارج می‌شوند، اعصاب شان به هم می‌ریزد.
این افراد وظیفه‌شناس هستند و اگر كاری را به آنها محول كنید، آنقدر روی آن وقت می‌گذارند تا تمام شود؛ حتی اگر كاری تكراری و طاقت‌فرسا باشد و مجبور شوند به‌تنهایی آن را انجام دهند؛ بنابراین همیشه می‌توانید روی مسئولیت‌پذیری آنها حساب کنید و کارهای حساس را روی دوش‌شان قرار دهید. نگران نباشید، از عهده انجام هر کاری برمی‌آیند.