نکات روانشناسی - نکات روانشناسی

نکات روانشناسی - نکات روانشناسیصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:212

 وقتى شخصى به شما خيره مى شود، مغزتان مى تواند نگاه آن شخص را حس كند! نكته ى عجيب تر اين است كه وقتى شما خواب هم باشيد باز هم اين اتفاق رخ مى دهد!
موارد ضد استرس زیر را حتما انجام بدید :

1- پس انداز کردن پول
2-ارتباط خوب با همسر یا معشوق
3-تعامل با دیگران (شرکت در مهمانی ها، بودن با دوستان و غیره)
4 -مطالعه کردن
5-خرید کردن
6-صرف وقت با خانواده
7-رشد شخصی
8 -انجام کارهای داوطلبانه

9-یک شنونده"خوب"بودن

----------------

پنج نیاز اساسي مردان را بشناسیم:

1.  احترام
یک مرد همان قدر که به رابطه زناشویی نیاز دارد به احترام نیز محتاج است. حتی زمانی که همسر شما عکس العملی نسبت به رفتارتان نشان نمی دهد، از احترام به او دست نکشید.
باید بگوییم که همسر شما حتی زمان هایی که تظاهر می کند احتیاجی به رفتارهای احترام آمیز شما ندارد، بیش از هر زمان دیگری به آن محتاج است. در ازدواج، اختلاف نظر طبیعی اما احترام به یکدیگر واجب است و این شما هستید که با انتخاب خود آن را در رفتارتان نشان می دهید یا به راحتی از آن می گذرید.

2. تنهایی

مردها در طول روز احتیاج به زمانی برای تنهایی دارند. آنها دوست دارند گاهی گوشه ای آرام بگیرند و دقایق یا حتی ساعاتی را در سکوت سپری کنند. اگر چه این نیاز بهانه ای برای ساعت ها نشستن در مقابل تلویزیون و عدم گفتگو با شما نیست اما بهترین راه این است که گاهی به آنها فرصت دهید تا با خود خلوت کنند.

3. رابطه زناشویی

تمایل مردها به برقراری رابطه جنسی همیشه بیشتر از زنان نیست اما اکثر آقایان رابطه زناشویی را در ابتدای فهرست نیازهای خود برای ازدواج قرار می دهند. لازم نیست هر روز با همسر خود رابطه زناشویی داشته باشید اما آن را در اولویت برنامه های زندگی خود قراردهید.

4.  مفید بودن

مردها دوست دارند بدانند که شغل و فعالیت روزانه آنها تاثیر مثبتی بر جای می گذارد و از طریق رضایت کاری است که آنها انرژی و اعتماد به نفس خود را به دست می آورند. وظیفه شما این است که هم در داخل و هم در خارج از خانه او را برای کاری که انجام می دهد و تلاش می کند، تشویق کنید.

5. حس قدرت

حتما شما هم دیده اید که تمام پسر بچه ها دوست دارند هر چه سریع تر بزرگ و تبدیل به یک ابر قهرمان شوند. این حس قدرت در آنها از بین نمی روند و حتی در دوران بزرگسالی نیز همراه آنها خواهد بود. مردان دوست دارند برای خانواده و شریک زندگی خود یک قهرمان باشند و این شما هستید که می توانید با کلام خود به همسرتان قدرت دهید. با به کار بردن القاب مناسب، بهترین احساس را به همسر خوددهید.

---------

شما با يك نفر ازدواج نمي كنيد، در واقع با 3 نوع شخصيت ازدواج مي كنيد:

1 - شخصيتي كه شما فكر مي كنيد او هست.

2 -شخصيتي كه او هست

3 - شخصيتي كه او در نتيجه ازدواج با شما پيدا مي كند

------------

جواب سلام را با سلام بده
جواب تشکر را با تواضع
جواب کینه را با گذشت
جواب بی مهری را با محبت
جواب دروغ را با راستی
جواب دشمنی را با دوستی
جواب خشم را به صبوری
جواب سرد را به گرمی
جواب نامردی را با مردانگی
جواب پشتکار را با تشویق
جواب بی ادب را با سکوت
جواب نگاه مهربان را با لبخند
جواب لبخند را با خنده
جواب دل مرده را با امید
جواب منتظر را با نوید
جواب گناه را با بخشش

---------

تاثير رنگ آبى بر روحيه شما

➖ رنگ آبی برعکس رنگ قرمز فشار خون را پایین می‌آورد. در شرایط پرتنش مثل یک قرار ملاقات جدید یا یک روز کاری پر استرس سعی کنید رنگ آبی بپوشید.

➖ این رنگ آرامبخش است و دیگران از دیدن شما احساس خوبی خواهند داشت.

 ➖ رنگ آبی تیره را می‌ توانید با ترکیب رنگ‌های خنثی ملایم کنید.

-------------

 هنگامی که به زن هایی مشاوره
می دهم که روابط عشقی خارج از زناشویی دارند

و از آنها می پرسم که آن رابطه چطور
شروع شد!

همه ی این زن ها در یک
مورد مشترک هستند
 به این معنی که از
طرف همسرشان، تعریف یا تحسین و
قدردانی کافی دریافت نمی کردند.

-----------

 زن ها معمولا با سوال کردن در نظر دارند تا گفتگوی صمیمانه ای برقرار کنند
اما مردان تصور می کنند که آن ها قصد تفتیش دارند
به تفاوت های وجودی هم با دید مثبت بنگرید

---------

 بافت شخصيتی زنان طوری است كه با درد دل كردن تخليه ميشوند؛اين فرصت را برای همسرتان فراهم كنيد تا احساس سبكی و آرامش پيدا كند

----------------

نام حالتی عجیب درانسان که باعث میشود فرد تردید کند صحنه ای را درگذشته دیده یاکاری راانجام داده  "دژاوو"است. این حالت مربوط به مغز 70درصدافراداست وعلتش کامل مشخص نیست

-------------

پژوهشها ثابت کرده هرگاه چیزی را بیشتر برای کسی توضیح دهید و سعی در قانع کردن او داشته باشید آن شخص کمتر قانع شده و بر نظرات خود پافشاری خواهد کرد.به این پدیده"اثر نتیجه معکوس"گفته می شود

-----------

مشخصات فردی که شما را دوست دارد

این که بدانیم آیا فرد مورد نظرمان دوستمان دارد یا نه یک کار سخت و کمی پیچیده است در صورتی که محققان آن را با ۵ راهکار ساده به شما اثبات کرده اند همراه ما باشید با مشخصات فردی که شما را دوست دارد .

۱.او خالصانه دوست دارد بیشتر درباره شما و خانواده‌تان بداند
اگر کسی به شما علاقمند باشد، به نظر می‌رسد که هر بو یا جزئیاتی درباره‌ی شما او را به خود جذب می‌کند. وقتی با هم هستید، اگر سؤالات زیادی از شما بپرسد و با دقت به پاسخ‌هایتان گوش دهد نشان می‌دهد که علاقه‌ی زیادی به شما دارد.
۲.او با شما خودمانی است
او درباره‌ی رویدادهای زندگی‌اش با شما مشارکت می‌کند و صحبت کردنش صرفا درباره‌ی چیزهای سطحی و عادی مانند علائق یا کارهایی که در زندگی روزمره انجام می‌دهد نیست. در عوض، به راحتی درباره‌ی کودکی و زندگی شخصی‌اش با شما حرف می‌زند. از توصیف خانواده‌ یا روابط سابقش گرفته تا مشکلاتی که احیانا با برخی دوستان و همکارانش دارد.
۳.شما را ستایش می‌کند
وقتی با هم قرار می‌گذارید یکی از نخستین کارهایی که او انجام می‌دهد تعریف از نوع پوشش و تیپ شماست. اینکه چقدر مدل مویتان به شما می‌آید و به شما خواهد گفت که واقعا زیبا و جذاب هستید.
۴.اغلب مواقع خودش سر صحبت را باز می‌کند
اگر او اولین نفری است که به طور مرتب برایتان پیام می‌فرستد یا در فواصل قرارهایتان به شما زنگ می‌زند، به این معناست که سرتاسر روز به شما فکر می‌کند. در کنار این مسئله، اگر به واقع تلاش کند تا در جاهایی مانند فیسبوک یا واتس-اَپ با شما حرف بزند، به این معناست که دوست دارد با شما حرف بزند و از همراهی شما لذت ببرد.
۵.او کوچکترین جزئیات شما را به خاطر دارد
پیش از قرار با شما، اسنک مورد علاقه‌تان را برایتان می‌خرد چون به خاطر دارد که شما یک بار گفته بودید چقدر از ته دل آن را دوست دارید.

-------

ر اساس یک پژوهش علمی انسان ها به افرادی علاقه مند می شوند که با ارزش باشند اما از افرادی که به صورت مستقیم از خود تعریف می کنند متنفر هستند!

------------

گاهی برای همسرتان کارهایی انجام دهید که دراوایل زندگی انجام میدادید
گل بفرستید
بهترین خاطراتی که باهم داشتید رامرورکنید
یادداشت عاشقانه بدین
یکنواختی راتغییربدهید

-------------

 زنان همواره به سمت مردانی جذب می شوند که آن ها را می خندانند و مردان به سمت زنانی جذب می شوند که به حرف های آن ها می خندند.

------------

طبق بررسیهای روانشناسی،ما غالبا به طور ناخودآگاه به خاطرات، بیشتر از اشخاص وابسته می شویم. هنگامی که دلتنگ شخصی می شویم، در واقع دلتنگ خاطراتی هستیم که با او تجربه کرده ایم.