با همسرمان صمیمی شویم - Get in touch with our spouse

Get in touch with our spouse - با همسرمان صمیمی شویمصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:216

 آیا تنها با رابطه جنسی می توانیم با همسرمان صمیمی شویم؟!
یک باور غلط بین تمام زوج ها وجود دارد و این است که فکر می کنند رابطه جنسی تنها عامل ایجاد صمیمت بین همسران است، در حالی که روش های بسیاری برای ایجاد صمیمت بین همسران وجود دارد.

➖ سالهاست که از همسرتان دور افتاده اید، احساس صمیمیت و محبت تان کم شده است، حرفی برای گفتن ندارید و مانند دو غریبه هستید، حس دردآوری است که همسرتان شمارا برای مرتفع کردن نیازهایش بخواهد.

✔️ همه ما آرزوی خوشبختی و زندگی ایده ال را داریم، اما همیشه فکر می کنیم زندگی ایده آل رویایی دست نیافتنی است و همیشه متعلق به شخصیت های رمانتیک فیلم هاست. اما واقعیت این است که اگر شما هم بخواهید می توانید خوشبخت شوید و طعم عشق و عاشقی را برای همیشه زیر دندان تان مزمزه کنید. فقط کافی است آگاهی و شناخت تان را افزایش دهید و در شیوه رفتار و کلام تان تغییراتی ایجاد کنید.

این تصور اشتباهی است که برخی از زوجین معتقدند تنها رابطه جنسی باعث صمیمیت آنها می شود، آنهم فقط صمیمیت لحظه ای و موقت. این در حالی است که روان شناسان معتقدند صرف داشتن رابطه جنسی، نمی تواند تضمین کننده عشق و علاقه مشترک و احساس رضایت و خوشبختی زوجین باشد.
رابطه جنسی موجب نزدیکی زن وشوهر به هم می شود اما ممکن است صمیمیت را به وجود نیاورد. این رابطه تنها راه برقراری ارتباط و نزدیک شدن زوج به یکدیگر نیست. چه بسا روشهای بسیاری برای ایجاد صمیمیت در زندگی مشترک وجود دارد که می تواند احساس و علاقه شما را به همسرتان نشان دهد.
روشهای زیر اگر چه شاید بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر آیند، اما می توانند معجزه عشق دوباره شما باشند :

✔️ برای صمیمی شدن با همسرتان، او را ببینید و بشنوید

لازم نیست همسرتان شق القمر کند که کارهای او به چشم تان بیاید و یا حرفی متفاوت بزند که به حرفهایش گوش دهید. فقط کافی است با خود تمرین کنید که همسرتان را همیشه و در همه حال ببینید و بشنوید. حتما دیدن خرابکاری ها و یا شنیدن غرغر هایش هم لطف دیگری دارد.

البته برای دیده و شنیده شدن گاهی لازم است پویا شوید. لازم است، برای خارج کردن زندگی تان از یکنواختی، هر روز به دنبال کشفی جدید از توانایی ها و خصوصیات اخلاقی و شخصیتی خود و همسرتان باشید. شما خانم عزیز، ذوق زنانه تان را بکار بگیرید و سفره ای رنگین با دیزاین متفاوت تر از شبهای قبل برای همسرتان بچینید.

برای صمیمی شدن با همسرتان به چشم یکدیگر نگاه کنید

چشم ها هیچ وقت به هم دروغ نمی گویند! در اوج دعوا هم که باشید، اگر عمیقا به چشمان همسرتان خیره شوید، می توانید عشق او را نسبت به خودتان دریابید. عاشقانه و با لبخندی بر لب به چشمان همسرتان زل برنید، آن وقت خواهید دید که احساس نزدیکی و صمیمیت بیشتری با همسرتان می کنید. از همین امروز این تمرین را شروع کنید، به صورت همسرتان نگاه کنید و چشمان او را هدف قرار دهید. یادتان باشد با همین کار به ظاهر سخت اما راحت، می توانید پیام های عمیق احساسی تان را بدون رودربایستی و یا خرج کردن کلامی، به همسرتان انتقال دهید.

✔️ برای صمیمی شدن با همسرتان به او بگویید «دوستت دارم»

درست است که می دانید همسرتان شما را دوست دارد و او هم از علاقه شما نسبت به خودش مطمئن است، اما این دلیل نمی شود که شما و یا همسرتان از ابراز علاقه نسبت به یکدیگر امتناع کنید. همه افراد نیازمند شنیدن این جمله هستند، ولو آن که جمله تکراری باشد.
تاکید به این حس هیچ گاه از ارزش شما نمی کاهد و یا همسرتان را پرتوقع نمی کند، به همسرتان بگوئید: دوستش دارید و از این که او کنارتان هست، احساس آرامش و خوشبختی می کنید. «دوستت دارم»، جمله معجزه گری است که شنیدن به موقع آن، گوش همسرتان را می نوازد و به زندگی شما امید تزریق می کند.

✔️ برای صمیمی شدن با همسرتان او را در آغوش بگیرید

همسرتان را در آغوش بگیرید، او را ببوسید و موهایش را نوازش کنید. به معجزه نوازش کردن و بوسیدن اعتقاد قلبی داشته باشید، بی شک حال و احوال تان را تغییر می دهد. بوسیدن پیشانی همسر، نشانه عشق و علاقه است و نوازش کردن، زن و شوهر را به لحاظ احساسی و جسمی به یکدیگر نزدیک می کند و باعث احساس رضایت و خشنودی می شود. این امر برای زنان بسیار حیاتی است، چه بسا وقتی ببینند همسرشان نه به هدف رابطه جنسی بلکه تنها از روی عشق و محبت این کار را انجام می دهد، احساس خوبی خواهند داشت.

✔️ برای صمیمی شدن با همسرتان به او احترام بگذارید

در همه حال، حتی شرایط بحرانی، به همسرتان بی احترامی نکنید. سعی کنید کلام و یا حرکتی نکنید که در ذهن همسرتان حک شود ، یادتان باشد دیر یا زود تاوان آن را می بینید.