منعکس کننده ی ویژگی های شخصیتی - Reflects personality traits

Reflects personality traits - منعکس کننده ی ویژگی های شخصیتیصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:166

چنانچه شما فردی برون گرا هستید، به طور طبیعی محیط اطراف خود را مملو از رنگ ها، طرح های زنده و خوش فام و پرنقش و نگار می سازید. در حالیکه اگر درون گرا باشید،
چنانچه شما فردی برون گرا هستید، به طور طبیعی محیط اطراف خود را مملو از رنگ ها، طرح های زنده و خوش فام و پرنقش و نگار می سازید. در حالیکه اگر درون گرا باشید، رنگ ها و طرح های ساده و بی نقش و نگار و روشنایی اندک را ترجیح می دهید. البته یادتان باشد برای این تشخیص محدود باید به مکان های خصوصی افراد سر بزنید طرح ها و رنگها در آشپزخانه یا راهروها نمایانگر واقعیت نیست اما در عوض اتاق مطالعه و اتاق خواب افراد می تواند معرف این جریان باشد.

➖ وجه تمایز دیگر شخصیت اشخاص حواس آنها مانند بینایی، شنوایی یا لامسه است. اگر حس بینایی در فردی قوی باشد او نماپسند است پس روی ظاهر هر چیز قضاوت می کند. مثلا مبلمانی که انتخاب می کند ظاهر زیبایی دارند اما  به هیچ وجه راحت نیستند.یا فردی که حس شنوایی برایش مهم باشد بیشتر پولش را صرف تهیه ی سیستم استریو کرده و شاید هیچ‌گاه مبلغی صرف رنگ امیزی مجدد دیوارها یا تعویض اثاثیه ی مستعمل یا از مد افتاده نکند همانطور که کسی کهحس لامسه برایش حیاتی است بیشترین وقت و پول خود را مثلا صرف پارچه های رو مبلی بسیار پر زرق و برق میکند.

➖ اما مدل چیدمان وسایل در محیطی که فرد بیشترین زمان خود را میگذراند نشانگر منزوی بودن و نیاز به تنهایی و اجتماعی بودن و تشنه ی دوستی های متنوع است. اگر فرد وسایل خود را در وسط ترین نقطه آن فضا چیده و اکثر مواقع گوشه ها خالی است این یعنی او با دنبال روابط گسترده و پیچیده و اگر بسیار فضا ساده است و در گوشه و کنار آن فضا وسایل چیده این یعنی او بیشتر  زمانها تنهاست و نیاز به تنهایی دارد! در غیر اینصورت فرد هدف خاصی را در روابط دنبال نمی کند اگر پیش آید او هم در آن قدم برمیدارد و اگر نه علاقه ای به شخصه از خود نشان نمیدهد!