مراحل ارسال مقاله برای مجلات ISI - send to isi

send to isi - مراحل ارسال مقاله برای مجلات ISIصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:412

پس از انتخاب قطعی مجله مورد نظر، قسمت راهنمای نویسندگان آن را با دقت بخوانید. در واقع مقاله شما باید در چارچوب مورد نظر آن مجله تنظیم شده باشد، در غیر این صورت مقاله‌تان از جانب سردبیر برگشت داده خواهد شد یا در صورت پذیرش اولیه، مراحل بررسی طولانی‌تری را پشت سر خواهد گذاشت.
روشهای کلی مجلات برای تنظیم مقالات تقریبا مشابه هستند صفحه عنوان، چکیده، واژگان کلیدی، مقدمه، مواد و روش‌ها، نتایج، بحث، نتیجه‌گیری و مراجع، بخشهایی هستند که حتماً باید وجود داشته باشند، اما اینکه آنها به دنبال هم آورده شوند یا هر یک در صفحات جداگانه ای قرار گیرند، فاصله بین خطوط چقدر باشد، از چه فونتی استفاده شود، حجم هر قسمت حداکثر چقدر باشد، مراجع با چه سبکی نوشته شوند و مطالبی از این دست، به چارچوب مورد نظر مجله بستگی دارد.

عنوان صفحه


به طور کلی عنوان صفحه، دربردارنده عنوان مقاله در بالا و اسامی نویسندگان در پایین می باشد. نام و نام خانوادگی کامل نویسندگان، بالاترین درجه علمی، سمت ها ، آدرس و نام گروه یا مؤسسه ای که پژوهش در آنجا انجام شده است باید ذکر شود. قسمت پایین صفحه به مشخصات نویسنده مسئول مقاله، شامل نام و نام خانوادگی، درجه علمی، آدرس دقیق پستی، تلفن، فکس تعلق دارد.

آماده سازی قبل از ارسال

بهتر است مقاله را به یک نفر که به زبان انگلیسی مسلط‌تر از شماست نیز بدهید. ساده نویسی، روانی مطلب و قابل فهم بودن آن اهمیت زیادی در جلب نظر مثبت سردبیر دارد. حتماً با فعال کردن گزینه کنترل املا و گرامر کلمات نرم‌افزار Word، غلطهای املایی و گرامری متن را برطرف نمایید.

ارسال مقاله به مجله

در حال حاضر بیشتر مجلات، دریافت مقاله را به طریق الکترونیک را ترجیح می‌دهند، زیرا این روش امن‌تر و سریع‌تر است. ( برای اطلاعات بیشتر درباره پذیرش تضمینی مقاله کلیک کنید)

روش دیگر، ارسال از طریق پست می‌باشد. بدین منظور باید علاوه بر نامه همراه، سه تا پنج نسخه از مقاله را پرینت بگیرید و همراه با دیسکت یا سی دی حاوی متن مقاله، شکل ها و جدول ها به آدرس پستی مجله ارسال کنید.

روند بررسی و داوری مقاله

ممکن است مقاله شما به سرعت از جانب سردبیر مورد پذیرش واقع شود حالتی که عمدتاً رخ می دهد آن است که مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار می‌گیرد تا به دقت آن را ارزیابی نمایند

داوران موظفند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند. معمولاً فرمی در اختیار داور قرار می گیرد تا بر اساس آن ، کیفیت و نقاط ضعف و قوت مقاله را بررسی کند.

 

 

زمان داوری

زمان داوری و ارائه نتایج در مجلات مختلف با هم فرق می‌کند.

مقاله پس از داوری:

مقاله پس از داوری در اختیار سردبیر قرار می گیرد. سردبیر، محوری ترین نقش را در تصمیم گیری نهایی بر عهده دارد. وضعیت مقاله پس از تصمیم سردبیر معمولاً به یکی از صورتهای زیر خواهد بود:
–  پذیرش برای چاپ
– پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات جزئی
–  پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات کلی
– بررسی مجدد احتمالی برای چاپ پس از اصلاحات اساسی
– بررسی احتمالی برای چاپ در قالب نامه به سردبیر یا گزارش کوتاه
غیر قابل چاپ

موسسه سینا به هیچ عنوان از ابتدای امر تا بعد مرحله داوری از محققان محترم هیچ هزینه ای دریافت نمی کند و انشاالله پس از پذیرش هزینه دریافت می شود و اگر مقاله ای پذیرش نشد هیچ هزینه ای دریافت نخواهد شد.

رد شدن مقاله

انهایی که تجربه ارسال مقاله دارند می دانند که بعد از داوری مقاله توسط مجله، ایمیلی دریافت می کنند که بسته به شرایط مقاله و مجله، با چند حالت روبرو می شوند.

حالت اول : ریجک در همان ابتدا که من اسم0 اینگونه ریجکت را می گذارم ریجکت داغ !

در این حالت مقاله شما اصلا به داور ارسال نشده و ادیتور اصلی مجله در همان نگاه اول، تکلیف مقاله را یکسره کرده! که معمولا در همان روزهای نخستین بعد از ارسال مقاله پیش می آید.

حالت دوم : پذیرش قطعی ! اگر تکلیف پنج تا از مقاله های ارسالی شما اینگونه شد، مطمئن باشید جایزه نوبل در راه است !

حالت سوم : نیاز به اصلاحات جزئی دارد و البته هنوز ذکر نشده که پذیرفته شده است. در این حالت احتمال ریجکت هم داریم!

حالت چهار: نیاز به اصلاحات اساسی که درصد زیادی از نویسندگان مقالات با این حالت مواجه می شوند.

حالت پنجم: ریجکت کامل بعد از داوری که من به این گونه ریجکت ها می گویم ریجکت سرد !

توصیه های موسسه سینا در این موارد:

حالا برویم به سراغ اینکه اگر نامه داور را دریافت کردیم و مقاله ریجکت نشده بود و البته اصلاحات جزئی یا کلی خواسته بودند چکار کنیم؟

 

 

در همان ابتدای کار چند نکته مهم را باید رعایت کنید :

1- آرامش خود را حفظ کنید!

2- کامنت های داوران را بخوانید.

3- از یکی دیگر از همکاران مقاله بخواهید که کامنت های داوران را بخواند.

4- از یک نفر دیگر که در تیم همکاران مقاله نیست و ترجیحا هم رشته ای است بخواهید تا کامنت های داوران را بخواند. ( توضیحات بیشتر در آینده )

5- یک استراحت یک روزه به خود بدهید.

6- سپس در روز بعد، جدولی از کامنت های داوران تهیه کنید. البته با جزئیات کامل در مورد تمام مواردی که داوران ذکر کرده کردند، حتی موارد ساده !

دیگر روشهای ارسال یا همان سابمیت مقالات برای مجلات خارجی از روشهای زیرنیز انجام میشود :

    سایت مجله
    ایمیل به سردبیر
    سیستم انلاین

    در حال حاضر اکثر مجلات  معتبر بوسیله سيستم آنلاين مقالات های را دریافت مي كنند. موسسه آي اس آي خدمات دريافت مقالات از محققین و تحويل آن به دفتر مجلات تایید شده را انجام مي دهد. به ازاي تحويل هر 100 مقاله در سال، 3000 دلار دريافت مي كند. ورود به این سایت و ثبت نام در آن، مانند ايجاد يك ايميل گوگل است. يك نام كاربري و رمز عبور توسط کاربر تعریف می شود.

نیازی به جست و جوی این سایت ها نیست. هر کدام از ژورنال ها در سایتشان مراحل ارسال مقاله را توضیخ داده اند. برای ارسال مقاله با سیستم آنلاین، پس از ورود به سایت گزینه Submit a New Manuscript  را انتخاب كنید.

با اجرای 6 گام مرا حل ارسال به پایان خواهد رسید:

– عنوان مقاله وسپس چكیده را وارد نمایید.

– نام مولفین را به ترتیب اسامی ثبت كنید.

– در این مرحله چندین گزینه را باید علامت زده شود و تایید شود که مقاله قبلا برای سایر ژورنال ها ارسال نشده است.

– سپس باید توضیحات اضافی ضروری در قالب Cover Letter مطرح شود.

–  در این مرحله فایل ها Upload می شود.لازم است که شكل ها و نمودار ها جدا بوده و در متن مشخص شده باشد. نباید از نویسندگان اطلاعاتی در فایل اصلی كه به منظور داوری فرستاده می شود بیان شده باشد. چون داوری بدون نام انجام می شود. نام مولفین و ارتباط سازمانی آنها (Affiliation ) در فایل جداگانه ای بعنوان Title Page می آید.

– در مرحله آخر،دو گزینه وجود دارد. یكیpdf و دیگری html  است .با انتخاب هر کدام از آنها یك فایل پی دی اف یا اچ تی ام ال از موارد بارگذاری شده ، نشان داده می شود. پس از تایید pdf  مقاله گزینه  Submit  فعال می شود. تا این مرحله فقط اطلاعات در سیستم ذخیره می شوند و به دفتر ژورنال ارسال نمی شوند. پس از انتخاب گزینه Submit  مقاله به دفتر مجله ارسال می شود و امکان اعمال تغییر دیگری میسر نخواهد بود. پس از این مرحله با مراجعه به سایت مجله می توانید وضعیت مقاله را پیگیری کنید.

مقاله به طور معمول در یکی مراحل زیر قرار خواهد داشت:

Awaiting Editorial Office Check1-

With Editor2-

Under Review3

Accept، Reject ، Major Revision and Minor Revision.4-