آراسته و با وقار باشیم - How to wear

How to wear - آراسته و با وقار باشیمصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:386

چه قدر به نوع پوشش و ظاهر خود اهمیت می دهید؟ اگر وسواسی باشید که مسلما مدت زمان زیادی را صرف انتخاب نوع و رنگ لباس از دست می دهید و یا گاهی اوقات مجبور می شوید یکی دو ساعت زودتر از خواب بیدار شوید تا بتوانید زمانی را جلوی آینه سپری کرده تا به ظاهر مطلوب خود برسید.
جالب آنجاست که روانشناسان این امر را طبیعی می دانند و حتی برای حضور در موقعیت های اجتماعی آن را مهم جلوه می دهند . مثلا می گویند نوع پوشش افراد در دادگاه در جایگاه های متهم , موکل,وکیل و ... در نوع قضاوت می تواند موثر باشد.

 داشتن ظاهر آراسته و مرتب , رنگ لباس, حالت موهای شما و... همگی در نوع قضاوت اطرافیان در مورد شخصیت شما مهم است.

 حتی گاهی اوقات حالات آناتومیکی صورت نظیر فاصله ما بین ابروان, دندانهای سفید و مرتب , حالت گونه ها نیز در این قضاوت دخیل می شوند.  نمی توان به صورت حتم بیان کرد که چه رنگ لباس و یا چه نوع پوششی می تواند برای حضور در موقعیت های مختلف مناسب باشد.

دلیل آن هم متفاوت بودن سلایق و علایق افراد و تنوع طلبی های گو ناگون آنهاست. اما می توانیم به صورت تجربی به چند فاکتور موثر اشاره کنیم:

 
1- اگر رنگ پوست و موی شما شفاف و روشن است برای حضور در مجالسی که نیاز است دیگران  توجه ویژه ای به شما داشته باشند سعی کنید از لباس های رنگ تیره استفاده کنید و اگر رنگ پوست شما تیره است از لباس رنگ روشن استفاده کنید.

2-اگر برای داشتن سخنرانی علمی به جایی می روید سعی کنید از لباس رسمی استفاده کنید و یک هارمونی رنگ بین لباس تن شما و وسایل همراه شما نظیر کیفتان موجود باشد.

3- اگر برای بیان درخواستی به جایی میروید که لازم است ابتدا به سخنان شما گوش داده شود و سپس سرویسی به شما ارائه دهند از لباس اسپرت استفاده کنید.

4- لازم نیست با پوشیدن کفش های پاشنه دار دیگران را واردار کنید که شما را قد بلند فرض کنند. با این کار نا خواسته اطرافیان خود را گول زده اید!

5-سایز لباس های شما بسیار مهم است. لباسهای بیش از حد تنگ و یا بی اندازه گشاد نوعی جلب نوجه کاذب را برای شما به دنبال دارد که مانع از قضاوت درست اطرافیان در مورد شخصیت شما خواهد شد.