لاریجانی :باید سد کنکور را برداریم - رئیس مجلس ایران

رئیس مجلس ایران - لاریجانی :باید سد کنکور را برداریمصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:6858

رئیس مجلس ایران با اشاره به بیکاری ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در این کشور، خواهان تحول در سیستم گزینش دانشجویان شد.
رئیس مجلس ایران با اشاره به بیکاری ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در این کشور، خواهان تحول در سیستم گزینش دانشجویان شد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران امروز در اجلاس مدیران آموزش و پرورش این کشور با اشاره به وجود معضل امتحان سراسری کنکور در کشور اظهار داشت: “براساس آمارها در شرایط کنونی ۵۰ درصد از فارغ التحصیلان بیکار هستند. از این رو اگر افراد دارای فن و خلاقیت باشند شغل و کار ایجاد می شود”.

وی افزود: “اگر می خواهیم شرایط خروجی سیستم آموزش و پرورش متناسب با بازار باشد باید سد کنکور را برداریم. یکی از مسائل و موضوعات مهم برای تحول و توسعه حوزه آموزش و پرورش حل معضل کنکور است و تا وقتی کنکور با این وضع در کشور وجود داشته باشد، تحولی رخ نداده و ما با سد بزرگی برخورد می کنیم و نمی توان یک نظام پویا و خلاق برای آموزش و پرورش طراحی کرد”.
رئیس مجلس ایران همچنین گفت: “در شرایط کنونی استرس کنکور از سال های آخر دبیرستان به سال های اول دبیرستان کشیده شده که این مسئله مخل فهم و درک مسائل علمی است، زیرا تست زدن و کنکور دادن تنها یک فن بوده و ما باید این مسئله را از جلوی پای آموزش و پرورش برداریم، از این رو برداشتن و رفع این مسئله نیاز به آیین نامه ندارد، بلکه نوع تفکر و ارزیابی ها در میان مدارس، معلمان، دانش آموزان و جامعه باید تغییر کند