اولین وب سایت دنیا - The world-s first website

The world-s first website - اولین وب سایت دنیاصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:1126

اولین وب سایت دنیا چه بود و چند سال پیش ساخته شد؟
حتما درباره خالق دنیای پهناور وب یا همان World Wide Web اطلاع دارید، بدون شک می‌دانید که تیم برنزلی چه کسی است. 25 سال پیش در ابتدای پروژه دنیای پهناور وب که تیم برنزلی مسئولیت آن را بر عهده داشت، اولین وب سایت دنیا ساخته شد. این وب سایت در تاریخ 6 اوت 1991 با آدرس info.cern.ch به صورت عمومی در دسترس قرار گرفت، در آن زمان افراد بسیاری بهاینترنت دسترسی نداشتند، اما اولین وب سایت دنیا تقریبا 23 نفر بازدیدکننده داشت. اینگونه بود که دنیای پهناور وب آغاز شد و در حال حاضر 25 سال از ساخت اولین وب سایت دنیا گذشته است.

⭕️در صفحه اصلی این وب سایت چهار لینک اصلی وجود دارد که شما را به بخش‌های مختلف اولین سایت دنیا هدایت می‌کند. اولین لینک نمایی از اولین وب سایت را نشان می‌ دهد و دنیای پهناور وب را به زبانی ساده تغریف کرده است، لینک دوم هم یک صفحه ویرایشگر است که بازهم درباره دنیای پهناور وب است و می‌توان متن مورد نظر خود را در آن تایپ کرد. لینک سوم مقاله‌ای درباره تولد دنیای اینترنت است و همچنین لینک چهارم درباره گروه سازنده که جزئیات را از آن‌ها منتشر کرده است.

⭕️پس از آن جهش بزرگی در دنیای تکنولوژی آغاز شده بود و کمپانی‌های بزرگ خواهان ساخت یک وب سایت شخصی برای خود بودند. در سال 1993 شرکت NCSA اولین مرورگر بی نقص در آن زمان را با نام موازییک منتشر کرد که البته لازم به ذکر است این مرورگر سورس باز بود و کاربران قادر به ویرایش آن بودند. رویکرد اصلی تیم برنزلی یک پلتفرم همکاری و انقلابی بود، اما خوب اگر به صورت دقیق‌تر به این مسئله فکر کنیم به راستی که تیم برنزلی تحول عظیمی را در دهکده مجازی آنلاین ایجاد کرد.