خدحافظی موتور جستجوی تورنت - Torrentz

Torrentz - خدحافظی موتور جستجوی تورنتصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:656

سایت Torrentz برای همیشه بسته شد؛ خدحافظی موتور جستجوی تورنت با کاربران
حدود چند هفته‌ی پیش که سایت مشهور و بزرگ KickassTorrents که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کردند، به طور کامل بسته شد و مالک آن نیز دستگیر شد. حالا در حالی که تنها حدود یک ماه از آن اتفاق گذشته است، به نظر می‌رسد که سرنوشت سایت Torrentz نیز در حال تکرار کردن همان رخداد است.
سایت Torrentz که با دامنه‌ی اینترنتی Torrentz.eu میزبان میلیون‌ها کاربر استفاده کننده‌ از لینک‌های تورنت از سراسر جهان بود و بعد از بسته شدن سایت KAT نیز محبوبیت و بازدید آن افزایش یافته بود، قرار است به طور کامل بسته شود. آن دسته از کاربرانی که از لینک‌های تورنت استفاده می‌کنند، حتما می‌دانند که سایت تورنتز بیش از این که یک میزبان برای فایل‌های تورنت باشد، یک موتور جستجو برای یافتن لینک‌های تورنت بود.

⭕️سایت Torrentz بیش از سیزده سال در فضای اینترنت فعال بود و کاربران زیادی برای یافتن فایل‌های تورنت از جستجوی اطلاعات متای آن فایل در این وبسایت بهره می‌بردند. دلیل تعطیلی این وبسایت مشخص نیست اما به نظر می‌رسد که همان دلایلی که باعث بسته شدن سایت‌هایی نظیر KAT بر سر مسائل مربوط به کپی رایت و دانلود غیر قانونی فایل‌های شده‌اند، این بار نیز یکی دیگر از منابع ارزشمند اینترنت را تعطیل کرده‌اند.

⭕️سایت Torrentz هنوز فعال است