تلگرام به ایران امد - The telegram came to Iran

The telegram came to Iran - تلگرام به ایران امدصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:319

دبیر شورای عالی فضای مجازی: تلگرام  و چند شبکه اجتماعی دیگر قبول کردند سرورهایشان را به داخل خاک ایران بیاوردن
ابوالحسن فیروزآبادی در مورد هک تلگرام گفت: «هک تلگرام صحت نداشت و تا‌کنون هم این موضوع تایید نشده است ولی اپلیکیشن تلگرام برای حمله، مناسب است. این شبکه وب بیس بوده و قابلیت خزش دارد. تلگرام یک برنامه‌ی Open Source است که شرایط را برای نفوذ و به خطر انداختن حریم خصوصی مردم در تلگرام فراهم می‌کند.»

⭕️دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: «در واقع نرم افزارهای دارای ساختاری همانند تلگرام، پلتفرم مناسبی برای هک هستند. به همین دلیل افرادی که از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند به حریم خصوصی‌شان توجه داشته باشند. باید کاربران اینترنتی فرض را بر این بگیرند که اطلاعاتشان در دسترس دیگران قرار می‌گیرد. به همین دلایل اصرار داریم طرحی را داشته باشیم که به زودی بتوانیم شاهد شبکه‌های اجتماعی بومی بوده یا اینکه شبکه‌های خارجی با رعایت استانداردها، سرورهای خود را به داخل کشور منتقل کنند.»

⭕️فیروزآبادی در هاست کردن سرورهای شبکه‌های اجتماعی خارجی در ایران اعلام کرد: «انتقال این سرورها به داخل کشور کار ساده‌ای نیست. بیش از هزار سرور داده‌های کاربران ایرانی تلگرام را ذخیره‌سازی و پردازش می‌کنند. مدیریت ۲۰ میلیون کاربر ایرانی که اطلاعات صوتی تصویری و متنی‌ را برای مدت طولانی نگهداری و پردازش می‌کنند، کار دشواری است.»