تشخیص ایمیلها و صفحات وب فیشینگ - Recognize phishing emails and web pages

Recognize phishing emails and web pages - تشخیص ایمیلها و صفحات وب فیشینگصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:411

امروزه با انبوهی از سرقت اطلاعات کاربران و یا هک شدن اطلاعات آنها به روشهای گوناگون هستیم. مهاجمان از تاکتیکهای متنوعی برای اینکار استفاده میکنند ولی یکی از متدوالترین روشها، فیشینگ نام دارد،
امروزه با انبوهی از سرقت اطلاعات کاربران و یا هک شدن اطلاعات آنها به روشهای گوناگون هستیم. مهاجمان از تاکتیکهای متنوعی برای اینکار استفاده میکنند ولی یکی از متدوالترین روشها، فیشینگ نام دارد، به این معنی که شما با صفحات وب جعلی که مشابه وبسایت اصلی است مواجه میشوید و با وارد کردن اطلاعات خود، در واقع آنها را به مهاجمان انتقال میدهید.

⭕️ معمولا این لینکها توسط ایمیل برای افراد فرستاده میشود که در جهت فریب آنها، از آنان درخواست میشود برای ایمن کردن حسابشان به لینک مربوطه رفته و در مراحل بعد از آنها درخواست میشود نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایند.

⭕️ اما تشخیص این لینکها در اکثر مواقع در صورت دقت کردن  کار آسانی است. بعنوان مثال همیشه به آدرس فرستنده ایمیل توجه کنید و آن را با ایمیل اصلی مطابقت دهید، گاهی ممکن است فقط یک کاراکتر به آن اضافه کرده باشند که تشخیص آن برای شما مشکل باشد. بنابراین به آدرس ایمیل فرستنده خوب دقت کنید. اما به هر حال اگر متوجه نشدید و روی لینک کلیک کردید و به صفحه وبسایت انتقال پیدا کردید، حتما آدرس اینترنتی این صفحه وبسایت را نیز به دقت نگاه کنید چرا که آدرس اینترنتی این صفحات جعلی هم متفاوت خواهد بود. و اینکه هیچ وقت اطلاعات کامل کاربری خود را وارد نکنید.

⭕️ در نهایت اگر از مرورگرهای دسکتاپ استفاده میکنید به شما یک افزونه خوب که وظیفه آن بررسی و تشخیص وبسایتها و صفحات جعلی معرفی میکنیم. این افزونه بنام Netcraft میباشد و برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اپرا موجود میباشد که میتوانید آن را دانلود و نصب نمایید.
بعد از نصب افزونه با باز کردن هر صفحه وب، با کلیک کردن بر روی لوگوی افزونه اطلاعات زیاد و مفیدی را در اختیارتان خواهد گذاشت.
منبع : ای تی ورا