فریب مشتری توسط هواوی - Huawei

Huawei - فریب مشتری توسط هواویصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:302

هواوی به دروغ عکس گرفته شده توسط یک دوربین 4500 دلاری را به عنوان عکس P9 جا زده است!
پرچم‌دار هواوی پی 9 از یک دوربین دوگانه با همکاری شرکت لایکا برخوردار است که به اعتقاد کارشناسان از بهترین‌هاست. اما ظاهراً این شرکت به تازگی عکس گرفته شده توسط یک دوربین حرفه‌ای را به عنوان عکس پرچم‌دارش جا زده است!

⭕️هواوی چند روز پیش در اکانت گوگل پلاس و فلیکر خود یک تصویر زیبا را به اشتراک گذاشت و ادعا کرد که این تصویر با دوربین دوگانه پی 9 گرفته شده است. ظاهراً منتشر کننده این تصویر نمی‌دانسته که شبکه flickr اطلاعات EXIF تصویر را ذخیره کرده و به همراه عکس منتشر می‌کند! متنی که هواوی به همراه تصویر منتشر کرده به شرح زیر است:

⭕️ما موفق شدیم تا یک طلوع آفتاب زیبا را به همراه Deliciously Ella  ثبت کنیم. دوربین‌ دوگانه لایکا هواوی پی 9 عکاسی در شرایط نور کم را به یک لذت تبدیل می‌کند. عکاسی با گوشی هوشمند را متحول کنید و تصاویر طلوع آفتاب خود را با ما به اشتراک بگذارید

⭕️با نگاهی به تصویر احتمالاً با خودتان فکر کرده‌اید که این تصویر یا مربوط به یک دوربین حرفه‌ای است و یا ویرایش‌های خاصی روی آن صورت گرفته است. جزئیات در لبه‌ها، افکت bokeh ایجاد شده و عمق میدان کم همگی از ویژگی‌هایی هستند که در دوربین‌های حرفه‌ای DSLR با لنزهای گران‌قیمت یافت می‌شود.

‼️حالا وب‌سایت AndroidPolice با نگاهی به محتوای EXIF به اطلاعات زیر دست پیدا کرده است:

دوربین: Canon EOS 5D Mark III

لنز: EF70-200mm f2.8L IS II USM

فاصله کانونی: 135 میلی‌متر

نوردهی: 8000/1

دیافراگم: F/4

ISO: 500

تنظیمات نوردهی: -1 EV

⭕️در حال حاضر قیمت یک دوربین کانن 5D Mark III در آمازون حدود 2600 دلار و قیمت این لنز هم 1900 دلار است! یعنی چیزی 9 برابر گران‌تر از هواوی پی 9