اثرات بی خوابی! - The effects of insomnia

The effects of insomnia - اثرات بی خوابی!صندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:935

با چند شب بی‌خوابی چه بلایی بر سرتان خواهد آمد؟!
اگر سعی دارید خود را بیدار نگه‌دارید، باید بدانید که خطرات نخوابیدن چندان کم نیستند و ممکن است جان خود را به خطر بیندازید. حالا با نخوابیدن چه اتفاقی برای شما می‌افتد؟

⭕️با یک‌شب نخوابیدن قدرت تمرکز و حرکت شما به‌گونه‌ای تحلیل می‌رود که انگار میزان الکل خون شما به 10 درصد رسیده باشد. بیشتر احتمال دارد که از چهره‌های بدون واکنش و معمولی افراد، برداشت اشتباه کنید. همچنین در نیرومند سازی سیناپس‌های مغز یا LTP که برای شکل‌گیری خاطرات حیاتی هستند، به‌شدت اختلال ایجاد می‌شود.

⭕️با دو شب نخوابیدن، میزان اکسیژن دریافتی از طریق نفس کشیدن در بدن کمتر می‌شود. انرژی شما برای انجام فعالیت‌های ناهوازی که منجر به افزایش قدرت و سرعت عضلات می‌شوند، کاهش پیدا می‌کند. ممکن است دچار لکنت بشوید و کلماتی که می‌خواستید بگویید را فراموش کنید.

⭕️با سه شب نخوابیدن، تمرکز بر کارهایی که برایتان چندان جذابیتی ندارند بیش‌ازپیش دشوار می‌شود. سریع‌تر از قبل دچار اضطراب می‌شوید و ضربان قلبتان افزایش پیدا می‌کند. در سال 2015 میلادی، مردی پس از بیدار ماندن به مدت 3 روز دچار اختلال در عملکرد قلب شد و فوت کرد.

⭕️با چهار شب نخوابیدن، درحالی‌که بیدار هستید مغزتان به خواب می‌رود. این خواب‌های کوچک بین 5 تا 10 ثانیه طول می‌کشند. ممکن است گرفتار اوهام و توهم بشوید. حتی ممکن است دچار عارضه‌ای به نام «کلاه» بشوید که فرد مبتلا در اطراف سر خود احساس فشار می‌کند.

⭕️با پنج شب نخوابیدن، مهارت فکر کردن و حل مشکلات به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. ممکن است احساس کنید کسی شما را تعقیب می‌کند.

⭕️با شش شب نخوابیدن، به جنون کمبود خواب دچار می‌شوید و دیگر قادر به درک واقعیت نخواهید بود. خوشبختانه می‌توانید با به‌اندازه خوابیدن از تمام این مشکلات جلوگیری کنید

منبع:itvera