کورتانا دستیار مجازی مایکروسافت - Cortana virtual assistant

Cortana virtual assistant - کورتانا دستیار مجازی مایکروسافتصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:1042

مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ از دستیار دیجیتالی خود با نام کرتانا را بر روی ویندوز فون ۸.۱ رونمایی کرد
مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ از دستیار دیجیتالی خود با نام کرتانا را بر روی ویندوز فون ۸.۱ رونمایی کرد؛ درست ۳ سال پس از این که اپل برای اولین بار دستیار دیجیتالی خود با نام سیری را همزمان با عرضه iPhone ۴s معرفی کرد. با عرضه ویندوز ۱۰، مایکروسافت کرتانا را به رایانه‌های شخصی آورد و حالا قصد داریم تا نگاهی به تغییرات کرتانا در به‌روز رسانی سالگرد که ماه آینده عرضه می‌شود، داشته باشیم.

⭕️مایکروسافت امروز مطلبی را در بلاگ خود منتشر نمود که به تغییرات ایجادشده در کرتانا در به‌روز رسانی سالگرد اشاره می‌کند.

⭕️کرتانا اکنون در صفحه لاک اسکرین شما حضور دارد و شما می‌توانید تا از او سؤالات خود را بدون اینکه دستگاهتان را باز کنید، بپرسید. همچنین قادر هستید تا دستور پخش موسیقی و تنظیم یک یادآور را بر روی همان صفحه لاک اسکرین صادر کنید.

⭕️کرتانا اکنون می‌تواند تا اطلاعات مهم را ذخیره کند. برای مثال او اکنون قادر است تا شماره پروازی که به‌صورت مکرر با آن پرواز می‌کنید و یا محل پارک خودروی شما در فرودگاه را به خاطر بسپارد. همچنین شما اکنون قادر هستید تا یادآورهای خود را به‌صورت بصری قرار دهید؛ برای مثال می‌توانید تصویر نوشیدنی خود را به کرتانا بدهید تا بار دیگری که به رستوران رفتید، نوشیدنی مورد علاقه‌تان را سفارش دهید.

⭕️ اکنون کرتانا می‌تواند به تمام دستگاه‌هایی که شما بر روی کرتانا را نصب کرده‌اید، دسترسی داشته باشد و برای شما اعلانیه ارسال کند. برای مثال می‌تواند مسیریابی خود و یا پیام‌های دریافتی شما را بر روی دستگاه‌های دیگر شما نمایش دهد.

⭕️مشخص است که مایکروسافت به دستیارهای دیجیتالی و آینده آن‌ها اهمیت فراوانی می‌دهد و سعی می‌کند تا قدرتمندتر از گذشته شوند و تجربه کاربری خوبی را برای کاربران فراهم آورند.
منبع : ای تی ورا