برنامه نویسی با لگو - Programmation avec Lego

Programmation avec Lego - برنامه نویسی با لگوصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:335

آینده دیجیتالی بسیار گسترده‌ای در انتظار ما است و به همین دلیل رفته رفته سن یادگیری و شروع برنامه‌نویسی کمتر و کمتر می‌شود.
معمولا بهترین روش برای شروع آموزش، بازی کردن است و این چنین کاربردی را پیش از این در اسباب‌بازی‌هایی نظیر Code-a-Pillar و Photon robot دیده‌ایم. حال بخش تحقیقاتی گوگل تصمیم گرفته تا سرعت گسترش پروژه Project Bloks خود را افزایش دهد. این پروژه یک پلتفرم سخت‌افزاری متن باز را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا بتوانند ابزارهای مناسبی را برای کودکان برنامه‌نویسی کرده و بسازند.

⭕️این سیستم نیز کمی شبیه به لگو کار می‌کند، چراکه دارای بلوک‌های ماژولاری است که با اتصال به یکدیگر می‌توانند اشکال مختلفی را ایجاد کنند. هر بلوک را می‌توان به منظور انجام کاری تنظیم کرد و توسعه‌دهندگان و کودکان می‌توانند با استفاده از این بلوک‌ها ربات‌های ساده‌ای را بسازند. به نظر می‌رسد گوگل نسخه فیزیکی پروژه برنامه‌نویسی بلوکی ساده خود را ایجاد کرده است.

⭕️یادگیری برنامه‌نویسی با استفاده از ابزارهای وابسته به نمایشگر‌ها می‌تواند سخت باشد و نیاز به مهارت‌های پیشرفته زبان است. محققان قصد دارند با استفاده از لوازم بازی فیزیکی، این فعالیت را به طور طبیعی ارائه داده و از بلوک‌های فیزیکی یاد شده به منظور آموزش تفکرات انتقادی محاسباتی استفاده کنند. این روش همچنین می‌تواند به منظور آموزش کدنویسی به کودکانی که هنوز نمی‌توانند بخوانند و بنویسند مورد استفاده قرار گیرد.

⭕️سیستم Project Bloks از سه بخش اصلی تشکیل شده است: گوی‌ها، صفحات پایه و بردهای پردازشی. هر گوی قابلیت‌ها و امکانات خاص خود را دارد که به عنوان مثال می‌توان به ابزارهایی مثل کلید روشن/خاموش، سنسورها، صفحاتی برای تنظیم مقادیر و فلش‌هایی برای نشان دادن مسیر اشاره کرد. گوی‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که هم ارزان باشند و هم ساخت آن‌ها آسان باشد تا به توسعه دهندگان اجازه دهد با انعطاف‌پذیری زیادی بتوانند نیازهای سیستم‌ مورد نظر خود را برطرف کرده و آن را بسازند