رده‌بندی نرم افزار شبکه‌های اجتماعی از نظر امنیت - Social networks in terms of security

Social networks in terms of security - رده‌بندی نرم افزار شبکه‌های اجتماعی از نظر امنیتصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:849

به‌تازگی لیست جالبی منتشر شده است که چهار نرم افزار محبوب در بین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی را از نظر سطح امنیت و رخنه‌های امنیتی بررسی کرده است و آنها را رده‌بندی کرده است.تلگرام در رتبه‌ی آخر!
طبق موارد آورده شده در این لیست، تلگرام ضعیف‌ترین نرم افزار از نظر امنیت و قابلیت نفوذ شناخته شده است و این به معنای آن است که اطلاعات کاربری و پیام‌های تمام کاربران این شبکه‌ی اجتماعی در خطر بوده و از آنجا که اکثر جامعه‌ی کاربری آن را ایرانیان عزیز تشکیل می‌دهند، این موضوع برای کشور ما به موضوع جدی‌تری هم تبدیل می‌شود. پس بیایید ابتدا سه مورد اول این لیست را بررسی کنیم و بعد هم به سراغ ضعیف‌ترین آنها یعنی تلگرام دوست‌داشتنی خودمان برویم!

⭕️این نکته را هم باید بدانید که قابلیت هک کردن و سرقت پیام‌ها در بین راه و خوانده شدن آنها توسط کاربرانی به غیر از فرستنده و گیرنده، فاکتور اصلی برای تهیه‌ی این لیست بوده است. در واقع امروزه خیلی از شبکه‌های اجتماعی مطرح از الگوریتم‌های پیشرفته‌ی ریاضی برای کدگذاری پیام‌ها استفاده می‌کنند و این کلیدها تنها در اختیار فرستنده و گیرنده‌ی آن پیام خواهد بود تا هیچکس حتی توسعه‌دهنده‌ی آن نرم افزار و آن الگوریتم کدگذاری، در پروسه‌ی ارسال و دریافت آن پیام نتواند دخالت و دخل و تصرفی داشته باشد.

⭕️بهترین از لحاظ امنیت: نرم افزار (Signal)