مرکز امنیتی هکران کلاه سیاه - BlackHat Group

BlackHat Group - مرکز امنیتی هکران کلاه سیاهصندوق پیام 0   |  پرينت   |  بازدید:1182

هکران کلاه سیاه یا تیم امنیتی BHG (به انگلیسی: BlackHat Group) نامی است که افراد مشخصی برای فعالیت‌های سایبری خود بر روی اینترنت به کار می‌برند. و در پوشش یک گروه سایبری به فعالیت می‌پردازند، هکران کلاه سیاه ایران یکی از تیم‌های امنیتی فعال در زمینه هک و امنیت در ایران می باشد که در اوایل سال ۱۳۸۸ به صورت زیر زمینی شروع به فعالیت کرده است و یک سال بعد تمامی اعضا این گروه با نام های مشخصی شروع به فعالیت رسمی نموده‌اند.
فعالیت‌های اولیه این گروه با نفوذ و هک دیگر تیم امنیتی داخلی و خارجی شروع شد، که در مدت کمی این گروه به بیش از ۳۰ وب سایت امنیتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم حمله کرده، که باعث پیشرفت زود هنگام این گروه در بین دیگر گروه‌های فعال در حوزه امنیت سایبری شد است. اعضا این گروه امنیتی در سال ۹۱ به صورت رسمی اعلام کردند که به وب سایت‌های ایرانی حملاتی انجام نخواهند داد و به بالا بردن و تامین امنیت وب سایت‌های ایرانی کمک خواهند کرد.اطلاعات دقیقی از اعضای اصلی این گروه وجود ندارد.

وب‌گاه‌های هک شده

گروه امنیتی میهن هک


تصویری از وب‌گاه میهن هک پس از هک

روز پنج شنبه،۱۹ تیر ۱۳۹۳ وب‌گاه میهن هک یکی از گروه های امنیتی ایران هک شد. در گزارش های بدست امده گروه هکران کلاه سیاه با اپلود صفحه ی وب گاه اصلی گروه میهن هک را مورد نفوذ قرار دادند .

بنابراین گزارش به هنگام مراجعه به این سایت صفحه‌ی ایجاد شده توسط این گروه مشاهده می شود که روی آن به انگلیسی نوشته شده‌است:

این سایت از سوی گروه هکران کلاه سیاه ایران هک شده‌است , هر چیزی قابل نفوذ یا شکسته شدن است .

«اثبات‌ پذیری رویداد». بازبینی‌شده در ۱۹ تیر ۱۳۹۳.

گروه امنیتی آشیانه


تصویری از وب‌گاه آشیانه پس از هک

روز ۱۰ تیر ۱۳۹۳ وب‌گاه گروه امنیتی آشیانه هک شد. به گزارش مرجع اخبار سایبری ایران این سایت از بزرگترین و فعالترین مراکز امنیت سایبری در ایران می‌باشد که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ شروع کرده است.

بنابراین گزارش به هنگام مراجعه به این سایت صفحه‌ای مشکی ظاهر می‌شود که روی آن به انگلیسی نوشته شده‌است:

این سایت از سوی گروه هکران کلاه سیاه ایران هک شده‌است.

«اثبات‌ پذیری رویداد». بازبینی‌شده در ۳ تیر ۱۳۹۳.

گروه امنیتی امپراطور


تصویری از وب‌گاه امپراطور پس از هک

این گروه در صبح روز سه‌شنبه 2۰ ابان ۱۳۹۳ در اقدامی دیگر امپراطور، یکی از بزرگترین انجمن های سایبری را هک کرده و پایگاه داده این گروه هکری را در فضای مجازی انتشار دادند . طبق پیغامی که آنان پس از هک وب‌گاه امپراطور گذاشتند، عنوان شده بود :

برای برقراری امنیت سرور خود با ما تماس بگیرید , هک شده توسط هکران کلاه سیاه .